چرا زبان چینی یاد بگیریم- ده دلیل برای یادگیری زبان چینی:

احتمالاً قبل از این شما دلایل خود را برای یادگیری زبان چینی داشته اید، اما در صورتیکه از قبل دلیلی برای یادگیری این زبان نداشته اید یا هنوز به دنبال دلایل بیشتری برای ایجاد انگیزه در یادگیری این زبان هستید، این مقاله به شما کمک میکند به این سوال پاسخ دهید که "چرا باید زبان چینی یاد بگیرید؟" 

 

1 - چینی ماندارین بیشترین تعداد متکلم را در جهان داراست.  

یکی از بزرگترین دلایل یادگیری زبان چینی باید این باشد که تقریباً یک چهارم مردم جهان به زبان چینی ماندارین صحبت می کنند. تخمین زده میشود حدود دو میلیارد نفر متکلم به زبان چینی موجود است. همه ی این افراد، تنها در سرزمین اصلی خود یعنی کشور چین زندگی نمی کنند، بلکه در مناطقی از تایوان، سنگاپور و سراسر جنوب شرقی آسیا گسترده شده اند. 

 

2 - تأثیر چین بر فرهنگهای بین المللی بسیار است.

فرهنگ سنتی چین، از کنفوسیونیسم و مذهب بودای چان گرفته تا ورزش های رزمی و غذاهای چینی، بر ملل آسیای شرقی و جنوب شرقی تأثیر بسزایی گذارده است. از طرف دیگر، فرهنگ چینی از طریق مارکو پولو، جی. دابلیو. لیبنیز، ماکس وبر، فرانتس کافکا ، آندره مالرو، بِرتولت برشت، ازرا پوند ، لوئیس بورگس و سایرین برای دنیای غرب نیز بسیار الهام بخش بوده است. 

 

3 - سفر به چین به طرز فزاینده ای موردپسند توریستهای خارجی است.  

 در گذشته، چین مقصدی در دسترس برای بازدیدکنندگان خارجی نبود. اما اخیراً رفت و آمد به چین بسیار آسانتر شده است. 


4- با پین-یین یادگیری زبان چینی آسانتر شده است. 

پین-یین سیستمی برای یادگیری روش تلفظ کاراکتر های چینی است که در این سیستم از حروف لاتین و علایمی استفاده می شود که نحوه تلفظ های کاراکتر های چینی را به ما نشان می دهد  


5- چین سریعترین اقتصاد در حال رشد دنیا است. 

هم اکنون، چین سریع ترین رشد اقتصادی در جهان را دارد و در حال حاضر، بزرگترین بازار جهانی است که می توان کسب و کاری جدید را در آن آغاز نمود. هر کسب و کاری در قرن بیست و یکم تلاش برای ایجاد روابط تجاری با چین دارد. بنابراین، چینی زبانان ملزم به انجام مذاکرات در مورد توافقات و معاملات تجاری خواهند بود. 

 

6 – برای خواندن آثار ادبی چینی به فراگیری این زبان نیاز است. 

گویش های زبان چینی به طور متقابل قابل فهم نیستند، اما زبان نوشتاری بین همه‌ی آنها مشترک است. اگر خواندن به زبان چینی را نیز فرا بگیرید دریچه ای به سوی ادبیاتی بسیار متنوع و غنی برای شما گشوده خواهد شد. در حقیقت، اولین شواهد مربوط به نوشتن به سیستم های نوشتاری زبان چینی باز می گردد. البته این سیستم های نوشتاری از نظر شکل با حروف الفبای مدرن زبان چینی (که هزاران مورد از آنها موجود است) تفاوت های بسیاری داشته اند.   

 

7- حضور چینی زبانان در سراسر جهان رو به افزایش است.

 

حضور چینی ‌زبان ها، در خارج از چین، در مناطقی از ایالات متحده و اروپا و کشور های غرب آسیا افزایش یافته است. 

 

8- یادگیری زبان چینی حکم یک سرگرمی را برای شما دارد، یا به دلیل علاقه ای که  به یادگیری زبان‌های خارجی دارید به سراغ یادگیری زبان چینی می روید.  

شاید شما هم یکی از آن افرادی باشید که تنها به دلیل سرگرم شدن از یادگیری زبان لذت می برند! هنگامیکه به آن زبان تسلط یافتید، انگیزه تان برای یادگیری بیشتر قدرت می گیرد. 


9- چین پیشینه‌ی فرهنگی غنی در جهان دارد.  

یادگیری زبان چینی مستقیماً با فراگیری فرهنگ چینی پیوند خورده است. بنابراین، یادگیری به تجربه ای فوق العاده و لذت بخش تبدیل می شود. از طرف دیگر، زبان چینی با سیستم نوشتاری ایدئوگرافیک منحصر به فرد خود قابلیت درک بصری دارد. 

ساختار دستوری زبان چینی نه تنها منطقی بلکه عملی نیز هست، و به شیوه‌ی خاص تفکر چینی ها مربوط می شود. در یک کلام، فراگیری زبان نوشتاری چینی شناخت فرهنگ یکی از قدیمیترین تمدن های جهان را برای شما امکان‌پذیر خواهد کرد.  

 

10- فرصت های بورس تحصیلی متعددی برای مطالعات مرتبط با کشور چین یا یادگیری زبان چینی وجود دارد. 

به دلیل تقاضای زیاد افراد چینی زبان، بسیاری از دولت ها و سازمان‌ها در جهان بورسیه ی تحصیلی و سایر فرصت ها را برای افراد علاقهمند به تحصیل به زبان چینی و یادگیری این زبان ارائه می دهند. 

چینی ماندارین حقیقتاً زبانی شگفت انگیز برای فراگیری است. 

امیدواریم این مقاله برای تقویت دلایلتان برای یادگیری زبان چینی مفید واقع شده باشد.