{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

وبلاگ


مهمان نوازی به سبک چینی

مهمان نوازی به سبک چینی

هنگام دیدار از یک خانواده چینی، میزبان معمولا با چای داغ از مهمانان پذیرایی می کند و بنا به سليقه خود نوشیدنی هایی مثل قهوه، آب میوه و آب معدنی برای مهمانان آماده کند. کشور چین به سرعت در حال رشد است به ویژه پس از اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز، رفته رفته شهروندان خارجی زیادی از کشورها و مناطق گوناگون جهان به چین سفر می کنند و یا برای کار و زندگی به چین می آیند. همچنين به دلیل برگزاری آیین ها و جشنواره های بین المللی و بزرگی مثل المپیک 2008 پکن، مردم چین رفته رفته با فرهنگ ها و آداب و رسوم و باورهای مختلفی از نقاط دیگر جهان آشنا می شدند. از این رو اگر میزبان چینی متوجه شود که مهمان به دلیل باور شخصی اش نمی تواند بعضی غذاها و نوشیدنی ها را مصرف کند، ضمن تعارف و مهمان نوازی به باورهای مهمان احترام می گذارد ولی در این باره اصرار نمی کنند.

نظام نوشتاری و الفبایی زبان چینی

نظام نوشتاری و الفبایی زبان چینی

نظام نوشتاری زبان چینی تصویر نگار است. تصویرنگار های چینی قادر به بازتاب تلفظ خود نیستند. نظام معيار الفبایی (ثبت الفبایی) زبان چینی، نظامی است که بر پایه حروف الفبای لاتین ساخته شده. این نظام در بین سال های 1955 تا 1957 میلادی توسط کمیسیون اصلاحات تصوير نگار های چینی و کمیسیوت آوا نگاری زبان چینی تنظیم و در یازدهم فوریه سال 1958 میلادی در مجلس ملی نمایندگان خلق چین تصویب شد. در سال 1982 میلادی، سازمان بین المللی آوانگاری معيار، این نظام الفبایی زبان چینی را به رسمیت شناخت. این نظام الفبایی، نظام نوشتاری زبان چینی نیست، ولی می توان به عنوان وسيله و واسطه ای برای آموزش زبان چینی به مردم چین و خارجیان مورد استفاده قرار گیرد.

آزمون HSK

آزمون HSK

آزمون HSK آزمون بین المللی تعیین سطح زبان چینی است، برگزاری این آزمون از سال 2017 در ایران نیز آغاز شد. این آزمون آزمون معادل IELTS در زبان انگلیسی است، در این آزمون مهارت های شنیداری، خواندن، درک مطلب در همه سطوح و نوشتار از سطح ۳ به بعد را مورد سنجش قرار می دهد.

دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها