دوازده غذای معروف چینی

غذاهای چینی با تاریخچه طولانی، ویژگی های منحصر به فرد، سبک های متعدد و خاص آشپزی، یکی از اجزای مهم تشکیل دهنده فرهنگ چینی است. غذاهای سنتی چینی به دلیل وجود رنگ، عطر، طعم ، مفهوم و ظاهر خاص خود مشهور می‌باشند.

در ادامه، 12 نوع غذا در بین خارجی ها و چینی ها محبوب است، معرفی شده است. این غذاها در اکثر رستوران های بزرگ چین موجود است.

1. هات پات

هات پات (火锅 huǒguō) غذایی است که دوستداران واقعی غذای چینی را مشخص می کند. اگر شما همیشه، هات پات را به برنج پخته شده، چو مین و کوفته های چینی ترجیح می‌دهید، نشان می‌دهد که شما واقعاً طرفدار غذاهای چینی هستید!

راز خوب بودن یا نبودن هات پات در آب گوشتی نهفته است که در آن تکه‌های گوشت و سبزیجات پخته شده است. معمولا شما خودتان طعم آبگوشتتان را از میان طعم هایی مثل قارچ، گوجه فرنگی، طعم اصلی یا تند انتخاب می‌کنید. با این حال، طعم می تواند با توجه به سسی که به گوشت اضافه می‌شود، متفاوت باشد. صدها نوع سس وجود دارد: نوع سنتی آن کره بادام زمینی وسیر و پیاز خرد شده همراه با روغن کنجد می‌باشد.

2. میگو با ورمیشلی و سیر

میگو با ورمیشل و سیر (蒜蓉 粉丝 蒸 虾 suànróng fěnsī zhēng xiā) غذایی است که نه تنها مورد پسند خارجی ها بلکه نسل جوانان چینی در سال های اخیر نیز هست.

3. کوفته ها

کوفته ها (饺子 jiǎozi) شامل گوشت چرخ کرده و سبزیجات خرد شده است که در یک خمیر نازک پیچیده می‌شوند. با بیش از 1800 سال تاریخچه طولانی، کوفته یک غذای سنتی است که در شمال چین بسیار محبوب است.

از گوشت چرخ کرده، میگوی خرد شده، مرغ آسیاب شده، گوشت گاو و سبزیجات برای تهیه این غذا استفاده می‌شود. این مواد را می توان با جوشاندن، بخارپزکردن یا سرخ کردن پخت. کوفته یک غذای سنتی است که در شب سال نو چینی خورده می شود.

4. چو مای

"چو مای" (炒面 chǎomiàn) به معنای رشته فرنگی سرخ شده است.

این غذای شامل رشته فرنگی، گوشت (معمولاً مرغ، گوشت گاو، میگو)، پیاز و کرفس سرخ شده می‌باشد.

برای تهیه چو مای، رشته فرنگی باید مدتی در آب جوش پخته شود و بعد از سرد شدن، تفت داده شود.

5. اردک سوخاری پکنی

اردک پکن (北京烤鸭 Běijīng kǎoyā) یک غذای معروف از پکن است که  شهرت جهانی دارد و یکی از غذاهای ملی چین محسوب می شود.

اردک پکن به دلیل پوست نازک و تردش محبوب است. اردک خرد شده پکینگ اغلب با پنکیک، سس لوبیای شیرین یا سویا با سیر له شده خورده می شود وغذایی است که حتما باید در پکن امتحان کنید!

6. رول ورمیشلی بخارپز

رول های ورمیشل بخارپز (肠粉 chángfěn) قطعاً یکی ازغذاهایی است که باید امتحان شود! آنها نه تنها یک گزینه تخصصی درچایخانه های گوانگژو، رستوران های صبحانه و بازارهای غذاهای شبانه خیابانی هستند، بلکه یک غذای خوشمزه برای صبحانه های بسیاری از مردم در رستوران های طبقه متوسط چین می‌باشند.

ورقهای سفید نشاسته برنج با مواد مختلف پرمی شوند. گزینه‌های محبوب شامل گوشت گاو، میگو، حتی صدف، همراه با قارچ، تخم مرغ ، کاهو، شاهی و غیره می‌باشد. رول ها بخارپز می شوند تا همه طعم ها با هم مخلوط شوند و سپس بسته به انتخاب شخص، روغن بادام زمینی، سس سویا خام، سس چیلی ، یا کنجد به آنها اضافه می‌شود. 

7. میگو سرخ شده با بادام هندی

میگوی سرخ شده با بادام هندی (腰果 虾仁 yāoguǒ xiārén) یکی دیگر از غذاهای محبوب در بین خارجی ها در چین می‌باشد. نام غذا همه چیز را توضیح می دهد. می‌توانید لطافت میگوهای پوست کنده و تردی بادام هندی را احساس کنید. میگو همیشه لطیف و آبدار و خوردن آن آسان است. اگر با بچه ها سفر می کنید، این غذا یک گزینه ی مقوی و هوشمندانه است!

8 .مرغ کونگ پائو

مرغ کونگ پائو (宫保鸡丁 gōngbào jīdīng) یک غذای معروف به سبک سیچوان است که هم بین چینی‌ها و هم خارجی ها محبوب است. مواد اصلی شامل مرغ خرد شده ، چیلی خشک و بادام زمینی سرخ شده می‌شود.

در کشورهای غربی یک مرغ گونگ بائو به سبک غربی ابداع شده که در آن، مرغ خرد شده با نشاسته ذرت و سبزیجات پوشانده می‌شود، و سپس سس ترش و شیرین اضافه می شود. به نحوه پخت مرغ پائوکونگ مراجعه کنید.

9. ما پو توفو

ما پوتوفو (麻婆豆腐 mápó dòufǔ) یکی از معروف ترین غذاها دربین غذاهای چوان با تاریخچه بیش از 100 سال می‌باشد. ما (麻) طعم تند و گرم پودر فلفل را توصیف می‌کند و نوعی چاشنی است که معمولاً در غذاهای چوان استفاده می شود.

توفوی شیری با گوشت گاو گوشت قرمز مایل به قهوه ای و پیازچه خرد شده، مخلوط می‌شود و غذایی واقعاً خوشمزه و خوش طعم است.

10.وونتون

وونتون (馄饨 húntun) یک غذای معمول زمستانی از زمان سلسله تانگ (618–907) می‌باشد.

متنوع ترین شکل وونتون یک مثلث ساده شبیه تورتلینی ایتالیایی است. وونتون ها را معمولاً می پزند و در آش یا سوپ سرو می کنند و یا گاهی اوقات سرخ می‌کنند. مواد داخل وونتون می تواند میگوی خرد شده باشد.

11. رول بهاری

رول های بهاری (春卷 chūnjuǎn) خمیر استوانه ای کانتونی هستند. این رول ها با سبزیجات یا گوشت پر می‌شوند و طعم آن نیز می تواند شیرین یا خوش طعم باشد.

بعد از اینکه مواد لای رول بهاری پیچیده شدند، مرحله بعدی سرخ کردن است. رول های بهاری به رنگ زرد طلایی در می‌آیند.

این غذا در جیانگشی، جیانگ سو، شانگهای، فوجیان، گوانگژو، شنژن، هنگ کنگ و غیره محبوب می‌باشد.

12. برنج سرخ شده یانگچو

برنج سرخ شده یانگچو (扬州 炒饭 Yángzhōu chǎofàn) برنج سرخ شده سنتی است. اگر به یانگژو سفر می کنید باید این غذا را امتحان کنید. در این شهر، آشپزها بهترین برنج سرخ شده را می‎پزند. برنج سرخ شده یانگچو خود را در بین هزاران نوع برنج سرخ شده در چین متمایز کرده است و شهرت پیدا کرده است.

مواد معطر و طعم دار استاندارد لازم برای برنج سرخ شده یانگچو میگو پوست کنده، ژامبون خرد شده، هویج، قارچ، شاخه های بامبو تازه، تخم مرغ و ذرت می‎‌باشد. وقتی همه مواد پخته شدند و عطر و رایحه آنها پیچید، با برنج مخلوط می‌شوند تا به رنگ زرد طلایی در آید.