آزمون HSK آزمون بین المللی تعیین سطح زبان چینی است، برگزاری این آزمون از سال 2017 در ایران نیز آغاز شد. این آزمون آزمون معادل IELTS در زبان انگلیسی است، در این آزمون مهارت های شنیداری، خواندن، درک مطلب در همه سطوح و نوشتار از سطح ۳ به بعد را مورد سنجش قرار می دهد.
گروه آموزشی عصر ماندارین برای آموزش این دوره از منبع اصلی آموزشی، کتاب مرجع برای آمادگی شرکت در آزمون HSK، کتاب HSK标准教程 بهره می برد، این کتاب تالیف مشترک دانشگاه پکن و موسسه هان-بن چین می باشد. (موسسه Hanban برگزار کننده آزمون HSK در ایران کشور های مختلف است)
لغات و نکات گرامری کتاب هر سطح دقیقا متناسب با آزمون همان سطح تدوین شده و این نکته شایان ذکر است که شما با شرکت در این دوره آمادگی لازم جهت بخش شنیداری آزمون را نیز بدست می آورید چراکه بخش شنیداری آزمون و فایل های صوتی کتاب توسط افراد یکسانی ضبط شده است و شما با نحوه ی تلفظ و آهنگ صدای آنها آشنا خواهید شد و با اطمینان خاطر بیشتری در آزمون شرکت خواهید کرد.
در پایان هر دوره آزمونی دقیقا مشابه آزمون اصلی برای اطمینان و سنجش توانایی شما برگزار خواهد شد.
 
در حال حاضر این آزمون شامل ۶ سطح زیر می باشد اما بزودی شاهد تغییراتی در این سطوح خواهیم بود.

توضیحات سه سطح بتدایی:

سطح ۱
آزمون HSK1 شامل ۱۵۰ لغت و نکات گرامری پایه می شود.
این آزمون دارای ۲۰ سوال شنیدار میباشد که ۱۵ دقیقه و ۲۰ سوالات درک مطلب که ۱۷ دقیقه از آزمون را به خود اختصاص میدهند. و مدت زمان برگزاری آزمون در حدود ۴۰ دقیقه است.
هر بخش شامل ۱۰۰ نمره و نمره‌ی کل آزمون ۲۰۰ میباشد.
زبان آموزان پس از گذراندن این دوره بطور مختصر با زبان چینی آشنا شده، اطلاحات و مکالمات پایه ای جهت ارتباط برقراری ارتباط به زبان چینی را می آموزند.
 
سطح ۲
آزمون HSK2 شامل ۳۰۰ لغت و نکات گرامری مربوط به سطح می شود.
این ازمون شامل ۳۵ سوال شنیداری که ۲۵ دقیقه و ۲۵ سوال درک مطلب که ۲۲ دقیقه از زمان آزمون را به خود اختصاص میدهد می شود. تعداد کل سوالات این آزمون ۶۰ سوال و مدت زمان برگزاری آزمون حدود ۵۵ دقیقه است. هر بخش ۱۰۰ نمره و نمره‌ی کل آزمون ۲۰۰ است.
زبان آموزان در انتهای این دوره می توانتد از مکالمات ساده‌ی روتین جهت برقراری ارتباط استفاده کنند.
 
سطح ۳  
آزمون HSK3 شامل ۶۰۰ لغت و نکات گرامری مربوط به سطح می شود.
این ازمون شامل ۴۰ سوال شنیداری (۳۵ دقیقه) ۳۰ سوال درک مطلب (۳۰ دقیقه) و ۱۰ سوال نوشتار (۱۵ دقیقه) میباشد. تعداد کل سوالات این ازمون ۸۰ سوال و زمان کل ازمون حدود ۹۰ دقیقه میباشد.
زبان آموزان پس از گذراندن این سطح قادر به برقراری ارتباط و استفاده از مکالمات روزانه در سطح مقدماتی میباشند و میتوانند مکالمات اولیه و ضروری که در سفر به چین به آن نیاز دارند را فرا گیرند.